Lajme

1 orë nga protesta, Xhafaj kontrollon përgaditjen e policisë në shesh

Autori: Gazeta inFokus 10:54 | 13 May 2017

Protesta e opozitës që pritet të nisë në orën 12:00 ka ngritur në këmbë policinë e Shtetit.

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj po ndjek nga afër përgaditjen e forcave të policisë përpara Kryeministrisë.

Ministri Xhafaj ka lëvizur në këmbë përgjatë bulevardit ku po vendosen edhe kordonet policore nëpër institucione, ndërsa më pas është kthyer në zyrën e tij, nga ku mësohet se do të ndjekë zhvillmet e protestës, shkruan BW.

Raportohet se rreth 2000 forca policore të angazhuar në terren për të mos lejuar prishjen e rendit dhe sigurisë. /albeu.com/

Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

Të tjera