Sport

⚽ Zidane: Ja pse ia kam inatin Cristiano Ronaldos

Autori: Gazeta inFokus 18:40 | 01 May 2017

Të arriturat e Cristiano Ronaldos, e kanë bërë trajnerin Zinedine Zidane të ndihet xheloz.

Francezi në karrierën e tij ka fituar tituj të rëndësishëm si Liga e Kampionëve, Kampionati Botëror dhe titullin e Kampionit të Evropës.

Por ai, me gjithë atë karrierë të pasur, ndihet xheloz me të arriturat e Ronaldos.

“Si trajner, ai është lojtari më i mirë që kam pasur”, ka deklaruar Zidane, përcjell lajmi.net.

“Fatkeqësisht unë nuk isha në gjendjen të luaj me atë, por kam luajtur kundër tij. Statistikat e tij janë të mrekullueshme”.

“Kam luajtur edhe me Ronaldon brazilian, i cili gjithashtu ka qenë një lojtar i jashtëzakonshëm, që ka shënuar shumë gola. Jam xheloz për ta, sepse nuk i kam arritur numrat e tyre”, ka shtuar ai.

Etiketa:
Comodita Home feston 8 vjetorin, me 8 milion klientët e saj!

Të tjera