Sport

⚽️Zbulohet përforcimi i parë i Interit për sezonin e ri (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 16:50 | 16 May 2017

Patrik Schick, sulmuesi i Sampdorias, pritet t’i bashkohet Interit.

Sipas Sky Sports, drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio dhe avokati Antonio Romei, i cili është krahu i djathtë presidentit të Sampdorias, Massimo Ferrero, janë takuar mbrëmë.

Në këtë takim është biseduar për kalimin e talentit të Republikës së Çekisë, Patrik Schick, nga Sampdoria në Inter, shkruan Calciomercato.com, përcjell Express.

Thuhet se Interi do të shpenzojë rreth 25 milionë euro për 21 vjeçarin, i cili është rritur te Sparta Prague.

Në garë për Schick ishte futur edhe lideri i Serie A, Juventusi, por Interi ka arritur ta fitoj betejën me rivalin e saj. /Express/

Etiketa:
Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera