Sport

⚽️Pepe largohet nga Reali, por ai që do të zëvendësojë është tmerri i Leo Messit (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 13:52 | 16 May 2017

Pepe në fund të sezonit do të largohet nga Real Madrid për tu transferuar te Interi. Menjëherë drejtues të “Los Blancos” janë duke punuar për të gjetur zëvendësuesin e portugezit ku Leonardo Bonucci është opsioni më i mundshëm për të veshur fanellën e Real Madridit.

Sipas mediave iberike, Florentino Perez e dëshiron Bonuccin pasi ofron shumë siguri në repartin që Real Madrid ka më shumë probleme.

Para se të kryhen tentativat e para të negociatave, Real Madrid dhe Juventusi më 3 qershor do të përballen mes tyre në finalen e madhe të Champions Leagues e cila do të zhvillohet në Cardiff.

Kujtojmë që Bunucci ka qenë fantastik këtë vit madje as lojtari më i mirë i Barcelonës Leo Messi nuk kishte arritur të vrehet pran tij.

Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Të tjera