Sport

⚽️Nuk ka më pushime për Cristiano Ronaldon

Autori: Gazeta inFokus 17:06 | 16 May 2017

Nuk ka më pushime për Cristiano Ronaldon deri në fund të këtij edicioni.

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo do të luaj në tre ndeshjet e mbetura të këtij edicioni ndaj Celta Vigos, Malagas dhe Juevntusit.

Këtë e ka konfirmuar vet trajneri Zinedine Zidane, i cili tha se nuk ka më pushime për Ronaldon.

“Ronaldo do të jetë me ne në ndeshjet e mbetura të këtij edicioni”, tha Zidane gjatë konferencës për media, para ndeshjes së nesërme me Celta Vigon.

Portugezi më shumë se asnjëherë tjetër në karrierë ka pushuar këtë edicion, ku Zidane në tetë ndeshjet e fundit të La Ligas e kishte pushuar në katër prej tyre.

Ronaldo nuk kishte luajtur në ndeshjet në udhëtim ndaj Leganes, Sporting Gijon, Deportivo La Corunas dhe Granadas, por vetëm në ato që janë zhvilluar në Santiago Bernabeu dhe në Ligën e Kampionëve.

Kjo strategji e trajnerit francez kishte shumë ndikim te Ronaldo, i cili shkëlqeu në Ligën e Kampionëve, pasi në katër ndeshjet e fundit shënoi 8 gola, pesë Bayern Munichut dhe 3 Atletico Madridit.

Kujtojmë se ndeshja e nesërme ndërmjet Celtas dhe Realit do të zhvillohet nga ora 21:00.

Etiketa:
Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Të tjera