Sport

⚽️Ndeshje e “çmendur” na pret në xhiron e fundit të Bundesligës (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 18:44 | 13 May 2017
Në Bundesligën gjermane janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së 33-të.

Ndeshja kryesore ishte ajo mes Leipzigut dhe Bayern Munich, ku kampionët bavarezë arritën që në dhjetë minutat e fundit të bëjnë përmbysje të madhe, duke e fituar ndeshjen 4:5.

Garë e madhe po bëhet edhe për mbijetesë, ku Hamburg mori pikë të artë në udhëtim te Schalke, ndërsa Wolfsburg barazoi 1:1 me Monchengladbach.

E në xhiron e fundit, Hamburg pret Wolfsburgun, ku kjo përballje përcakton edhe skuadrën që do të mbetet në elitën e futbollit gjerman.

 

Etiketa:
Rritje e frikshme e kërkesave për kompensim të dëmeve të lehta

Të tjera