Sport

⚽️Mahrez bie në grackë, e “zbulon” se të cili gjigant i Premierligës do të transferohet

Autori: Gazeta inFokus 19:21 | 13 May 2017

Riyad Mahrez ka ngjallë dyshime të mëdha për një transferim të tij te Chelsea.

Gjatë një bisede që ka pasur me shokun e skuadrës së tij, Islam Slimani, algjeriani dëgjohet duke i thurur lavde të mëdha Chelsea, që një natë më parë fitoi titullin e kampionit në Premierligë, pas fitores 0-1 te WBA.

Mahrez ka qenë i lidhur me një kalim te Chelsea edhe verën e kaluar, por në fund pati vendosur të qëndroi te Leicesteri, për të luajtur në Ligën e Kampionëve, shkruan ‘metro’, përcjell lajmi.net.

Bisedën mes Mahrezit dhe Slimanit mund ta shikoni në pjesën e mëposhtme.

Slimani: “Hej, Chelsea janë kampion”

Mahrez: “Ata janë një klub i pabesueshëm. Një klub i vërtetë”, ia kthen ylli algjerian

UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Të tjera