Sport

⚽️Llapjanët ndalën Kadri Veselin, vjen reagimi i Agim Veliut (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 17:49 | 15 May 2017

Kryetari i Podujevës, Agim Veliu, ka reaguar pas ndalimit që iu bë Kadri Veselit për të vizituar futbollistët e Llapit në zhveshtore, pas takimit të së dielës ndaj Trepçës ’89.

Nexhat Dumnica, kryetar i KF Llapit, kishte ndaluar Veselin që të hynte në zhveshtore pasi thotë se kjo ishte vetëm fushatë dhe nuk duhet të përzihet me sport.

Tani ka reaguar edhe i pari i Podujevës duke thënë se në Kosovë lypset më shumë përgjegjësi dhe jo protagonizëm.

Ai ka shkruar në Facebook:

Ekzaltuar fjalimi, e impresione fushate mësyu me hygjym zhveshtoren e klubit rival.

Thuase fanela që mbante veshur i garantonte këtë të drejtë!

Veç mendimit të mirë për Kosovën e Mitrovicën, lypset edhe më shumë.

Përgjegjësi, jo protagonizëm.

Vendimmarrje mbështetur në ligj dhe jo turravrap e karagjozllëk!

Këndej mbi tokë, e në diell, loja ka rregulla zotëri kandidat!

Etiketa:
Rritje e frikshme e kërkesave për kompensim të dëmeve të lehta

Të tjera