Sport

⚽️Lamtumirë Stoke City: Këto dy skuadra e dëshirojnë kosovarin

Autori: Gazeta inFokus 13:44 | 16 May 2017

Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga skuadra angleze Stoke City. Reprezentuesi i Zvicrës këtë sezon ka zhvilluar 20 ndeshje në Premier League dhe ka shënuar 4 gola dhe po ashtu ai ka dhuruar edhe dy asistime për bashkëlojtarët.

Dhe sipas mediave të huaja është skuadra italiane Roma e cila po e kërkon kosovarin si zëvendësim për Mohamed Salah i cili këtë vit do të largohet nga skuadra romake transmeton GazetaBlic.com

Po ashtu për kosovarin ka shprehur intersim edhe gjiganti turk Galatasaray, madje turqit i kanë bërë gati 15 milionë euro për lojtarin e lindur në Gjilan.Por ku do të përfundoi kosovari mbetet të shihet.

Etiketa:
UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Të tjera