Sport

⚽️Këta janë kandidatët për çmimin e vitit në Premier Ligë, mund të votoni edhe ju (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 19:46 | 15 May 2017

Premier Liga angleze është afër përfundimit të stinorit 2016/17. Madje, kampioni i këtij sezoni është mësuar në xhiron e kaluar. Chelsea është shpallur kampion edhe matematikisht pas fitores minimale 1 me 0 kundër West Brom Albion, transmeton IndeksOnline

Faqja zyrtare e Premier Ligës, ka publikuar kandidatët për çmimin e futbollistit dhe trajnerit më të mirë të sezonit.

Tetë futbollistët për ta fituar çmimin e më të mirit janë: Eden Hazard, Dele Alli, Cesar Azpilicueta, N’Golo Kante, Romelu Lukaku, Alexis Sanchez dhe Jan Vertonghen.

Kurse gjashtë kandididatët për trajnerin më të mirë janë: Paul Clemente (Sëansea), Antonio Conte (Chelsea), Sean Dyche (Burnley), Eddie Howe (Bournemouth), Mauricio Pochettino (Tottenham) dhe Tony Pulis (WBA).

Fituesi pritet të zgjidhet në fund të sezonit, ndërsa vlen të përmendet se mund të votoni edhe ju tifozë të kësaj lige.

Ky është linku: —https://www.premierleague.com/…

Intervistë me Prof. Dr. Vasil Iliev – Prolapsi i organeve gjenitale tek gratë

Të tjera