Sport

⚽️Juventus fiton “duelin” e parë me Realin në finale … (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 10:39 | 13 May 2017
Real Madrid nga ana tjetër është i detyruar që të luajë me fanellën e dytë ose tretë.

Juventus do ta luaje si vendase finalen e madhe të Cardiff-it më 3 qershor ndaj Realit. Në këtë mënyrë bardhezinjtë kanë të drejtën që në këtë përballje të luajnë me fanellën e tyre të parë, bardhezi.

Reali nga ana tjetër është i detyruar që të luajë me fanellën e dytë ose tretë, pasi e para e bardha nuk mund të përdoret.

“Galaktikët” do të paraqiten me ngjyrën vjollcë dhe jo të zezë siç ishte menduar në fillim nga mediat spanjolle.

 

Etiketa:
UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Të tjera