Sport

⚽️James – United? Guardiola me deklaratë bombastike (Video)

Autori: Gazeta inFokus 19:06 | 15 May 2017

Pep Guardiola ka lavdëruar James Rodriguezin, i cili pritet të largohet gjatë kësaj vere nga Real Madrid.

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka thënë se James Rodriguez është futbollist i jashtëzakonshëm dhe do të mund të luante në Premierligë.

Thuhet se James tashmë ka para kontratë me Manchester Unitedin, pasi gjatë kësaj vere do të largohet nga Real Madrid, për shkak se nuk është zgjedhja e parë e Zinedine Zidane.

“Është lojtar i Real Madridit dhe nuk ka asnjë dyshim është lojtar shumë i mirë. Kualiteti i tij është i padiskutueshëm dhe ai mund të luaj në Premierligë”, tha fillimisht Guardiola gjatë konferencës për media.

“Pastaj varet nga ekipi dhe bashkëlojtarët e tij, pasi ai nuk mund të luaj i vetëm, por kualiteti i tij është i padiskutueshëm”.

Kujtojmë se James u transferua në Real Madrid në verën e vitit 2014 për 80 milionë euro, pas paraqitjeve fantastike në Kupën e Botës me Kolumbinë.

Etiketa:
Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

Të tjera