Sport

⚽️FFK ndryshon vendimin, ja ku zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 18:25 | 16 May 2017
Tradicionalisht, finalja e Kupës luhej në stadiumin e Prishtinës.

Mirëpo, për shkak të punimeve, finalja këtë edicion ishte zhvendosur në stadiumin ”Adem Jashari” në Mitrovicë.

Por, janë pikërisht punimet që po bëhen në këtë stadium ato që kanë bërë që finalja e DigitAlb Kupës të zhvendoset në një tjetër vend.

Siç merr vesh Gazetasheshi.com, finalja e 31 majit ndërmjet Llapit dhe Besës do të zhvillohet në stadiumin ”Riza Lushta” po ashtu në Mitrovicë.

Në fakt, pritej që kjo finale të luhej në ”Adem Jashari” nën ndriçimin e reflektorëve që do të ishte një promovim i stadiumit dhe futbollit kosovar. Por, parashikimet janë që ky objekt sportiv nuk do të jetë gati.

Andaj, për të mos rrezikuar asgjë, FFK ka zhvendosur finalen në një stadium tjetër në Mitrovicë, atë të Trepçës ’89.

riza-lushta-1

Etiketa:
Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera