Sport

⚽️Dardanët e zyrtarizojnë: Kështu quhet stadiumi i ri i Kosovës (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 13:05 | 17 May 2017

Tifo grupi i përfaqësueses së Kosovës “Dardanët”, përmes një postimi në rrjetet sociale kanë dhënë një lajm të mirë për sportdashësit, shkruan IndeksOnline.

Stadiumi i ri i cili parashihet të ndërtohet në Brenicë, do të emërohet “Dardania Arena”.

Një prej themeluesve të tifo grupit, thotë se tashmë është bërë zyrtare vetëm se do të përfundojnë disa procedura dhe fillimi i projektit për ndërtim.

Dihet që Kosova në mungesë të stadiumit, ndeshjet si vendas po i zhvillon në Shqipëri në stadiumin “Loro Borici”.

 

Barazo faturën në Meridian Express dhe dhuro për fëmijët SOS Fshatrave

Të tjera