Sport

⚽️Chelsea kampion i Premierligës, Conte zgjedh tre përforcime për Ligën e Kampionëve (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 11:15 | 13 May 2017
Antonio Conte ka identifikuar tri përforcime për ta synuar Ligën e Kampionëve në sezonin e ardhshëm.

Chelsea fitoi titullin e kampionit në Premierligë.

Por, menaxheri Antonio Conte ka filluar të mendojë për sezonin e ardhshëm.

Strategu i “Blues” ka identifikuar tri përforcime për ta synuar trofeun e Ligës së Kampionëve në edicionin e ri.

Sipas medieve angleze, Conte kërkon mbrojtësin e Juventusit, Leonardo Bonucci, përcjell “lajmi.net”.

Së bashku me të, italiani synon blerjen e mesfushorit të Romës, Radja Nainggolan dhe sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata. 

 

Etiketa:
Rëndësia e Gjuhës Angleze në aspektin profesional

Të tjera