Sport

⚽️Ajax-Lyon luhet të mërkurën, a e dini pse?

Autori: Gazeta inFokus 17:50 | 02 May 2017

Ndeshjet e Evropa Ligës është bërë zakon që të luhen të enjteve mbrëma, në përjashtim të finales që luhet të martën ose të mërkurën.

Njëjtë si finalja, edhe ndeshja gjysmëfinale ndërmjet Ajaxit dhe Lyonit do të luhet të mërkurën duke filluar nga ora 18:45.

Dita e enjte, 4 maj ka rëndësi në Holandë, siç është Dita kombëtare e Përkujtimit (Dodenherdenking), një kremtim i përvitshëm që kujtojnë ata që vdiqën gjatë luftës në një operacion paqeruajtës. Ajo vjen një ditë para Ditës së Çlirimit, duke shënuar fundin e pushtimit nazist në vitin 1945.

Ndeshja tjetër ndërmjet Celta Vigos dhe Manchester United do të luhet në orarin e planifikuar nga UEFA.

 

Etiketa:
Përfshirja në aktivitetet ekstrakurrikulare

Të tjera