Sport

⚽️ Zidane ia jep një lajm të madh Realit (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 14:52 | 16 May 2017
Zinedine Zidane iu ka dhënë një lajm të mirë tifozëve të Real Madridit.

Trajneri francez ka konfirmuar që gjendja e uellsianit Gareth Bale është shumë e mirë dhe ka shpresë të madhe që ai të jetë gati për finalen e madhe kundër Juventusit në Ligën e Kampionëve.

“Bale ka nisur të stërvitet dhe është shumë mirë. Ne jemi të lumtur për të. Finalja? Mbetet të shihet, jemi optimistë, por sot s’do të flasim për këtë”, deklaroi Zidane, përcjellë “Lajmi.net”.

Pas kthimit të Bale, Isco pritet të ulet në bankën rezervë në finalen e Kardifit.

NAPLES, ITALY - MARCH 07: Gareth Bale of Real Madrid CF during the UEFA Champions League Round of 16 second leg match between SSC Napoli and Real Madrid CF at Stadio San Paolo on March 7, 2017 in Naples, Italy. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

 

Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

Të tjera