Sport

⚽️ Xhakës i ndodh e papritura (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 18:37 | 16 May 2017

Granit Xhaka është përfshirë në formacionin më të dobët të sezonit në Premier Ligë, sipas mediumit të njohur “Goal”.

Transferi i londinezëve nga Borussia Monchengladbachu, sipas “Goal”, nuk ka përmbushur pritjet e Arsene Wengerit.

“Goal” ka përmendur ndërhyrjet jo të duhura të mesfushorit prishtinas dhe dy kartonët e kuq në fanellën e Arsenalit.

Pos Xhakës në formacionin më të dobët të vitit hyjnë edhe Claudio Bravo, John Stones, Robert Huth, Lamine Kone, John O’Shea, Marouane Fellaini, Gaston Ramirez, Riyad Mahrez, Wayne Rooney dhe Vincent Janssen.

SHP

Etiketa:
Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera