Sport

⚽️ Talenti i Bayernit transferohet në Juventus?

Autori: Gazeta inFokus 19:50 | 16 May 2017

Juventusi po mendon të përforcohet me Douglas Costa.

Skuadra që ka arritur të kualifikohet për në finalen e Ligës së Kampionëve, Juventus, po mendon të transferojë talentin e Bayern Munich, Douglas Costa, gjatë afatit kalimtar veror.

Edhe pse për të u pagua një shumë e madhe e të hollave kur u transferua nga Benfica, Costa nuk është se ka bindur edhe aq shumë trajnerin Ancelotti, që u ka besuar më shumë lojtarëve më më përvojë që ka në ekip, si Arjen Robben dhe Franck Ribery.

Kjo mund t’ia lehtësojë punën Juventusit, që të arrij sa më shpejtë të marrëveshja, edhe pse Bayerni nuk do të bindet lehtë nëse oferta nuk është e majme.

Etiketa:
Storie Suksesi – Studentët e Kolegjit Universum fitues të garës Mobile Hackathon App

Të tjera