Sport

⚽️ Shikoni se çka përjetuan futbollistët ferizajas të Gjilanit në Ferizaj?

Autori: Gazeta inFokus 17:52 | 16 May 2017

Ferizaj të dielën ishte nikoqir i Gjilanit në sfidën që përfundoi pa gola. Ky duel ishte i veçantë për disa prej futbollistëve mysafirë, të cilët janë pikërisht nga Ferizaj.

Betim Haxhimusa, Gzim Rusi, Egzon Shabani dhe Ergon Hyseni udhëtuan në Ferizaj për të kontribuar për skuadrën e tyre të Gjilanit, por ata u dëshpëruan me pritjen që iu bë nga disa zyrtarë të ish-skuadrës, transmeton Gazetasheshi.com.

Është trajneri i portierëve, Jeton Bislimi, ai i cili ka ofenduar këta futbollistë. Rastin e ka hapur edhe Komisioni i Garave i FFK-së, i cili ka ngritur procedurë ndaj Bislimit.

Etiketa:
Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

Të tjera