Sport

⚽️ Milot Rashica transferohet te gjiganti i Premierligës (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 16:32 | 02 May 2017
Milot Rashica mund ta vazhdojë karrierën në Premierligë.

Sipas mediave italiane, lideri aktual i elitës së futbollit anglez, Chelsea, ka shfaqur interesim për yllin e Përfaqësueses së Kosovës.

“Calciomercao.it” shkruan që pas intereismit të Napolit, Chelsea ka këmbëngulur për kosovarin, të cilin dëshiron ta transferojë gjatë verës në “Stamford Bridge”, përcjellë “Lajmi.net”.

Rashica ka kontratë me Vitessen, por klubi verdhezi do ta lëshonte për ndonjë shumë të majme.

Gjatë afatit kalimtar pritet të bëhet një luftë e ashpër mes këtyre dy skuadrave për Milotin.

cats1

 

Etiketa:
UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Të tjera