Sport

⚽️ Juventusi shpërblen Chelsean, kjo është arsyeja

Autori: Gazeta inFokus 17:41 | 11 May 2017

Skuadra e Juventusit është e detyruar të paguaj 3.4 milionë funta klubit nga Anglia, Chelsea, transmeton IndeksOnline.

Arsyeja është Juan Cuadrado i cili është i huazuar nga Blutë e Londrës. Ndërsa sukseset  e tija me bardhezinjt, si kualifikimi në dy finale të Ligës së Kampioënve dhe Kupës së Ligës poashtu edhe afër triumfit në Serie A, kanë futur klubin italian në borxh me Chelsean.

Cuadrado ishte pjesë e Juves edhe në sezonin e kaluar, ndërsa pritet që ai të firmos me ekipin nga Torino përgjithmonë në fund të këtij sezoni.

Etiketa:
Rëndësia e shkathtësive kompjuterike për studime

Të tjera