Sport

⚽️ Jose Mourinho e gjen zëvendësuesin e De Geas (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 17:53 | 01 May 2017
Jose Mourinho ka filluar të mendojë për zëvendësuesin e David De Gea.

Portieri spanjoll me shumë gjasë do të rikthehet në La Liga, ku Real Madrid dëshiron nënshkrimin e tij.

De Gea edhe në të kaluarën ka qenë pjesë e La Ligas, ku ka mbrojtur portën e Atletico Madridit.

Jose Mourinho, sipas ‘SkySports’ po e konsideron transferimin e portierit të Leicester Cityt, Kasper Schmeichel.

Schmeichel është 30 vjeçar, dhe edicionin e fundit ka qenë njëri ndër lojtarët kyç në suksesin historik të Leciester Cityt, ku u shpallën kampion të Premierligës./Lajmi.net/

 

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera