Sport

⚽️ Formacioni i sezonit në Holandë (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 17:07 | 15 May 2017
‘Goal.com’ ka publikuar formacionin e sezonit në Erdivisie.

Feyenordi i dha fund pritjes prej 18 viteve për t’u bërë kampion në Holandë.

Ky është titulli i 16-të për skuadrën që për kapiten ka ish yllin e Liverpoolit, Dirk Kuyt.

Portali i njohur i futbollit ‘Goal.com’, ka publikuar formacionin e sezonit, dhe fatkeqësisht në këtë formacion nuk është asnjë futbollist i Kosovës.

Kujtojmë se në Holandë luajnë Bersant Celina, Arbër Zeneli dhe Milot Rachica, madje ky i fundi ka fituar Kupën e Holandës me Vittesen.

 

Etiketa:
Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera