Sport

⚽️ Feronikeli: Ky është poshtërimi më i madh që ka përjetuar futbolli kosovar

Autori: Gazeta inFokus 15:37 | 11 May 2017

Shpërthen Feronikeli. Klubi nga Drenasi nuk e ka pritur aspak mirë vendimin e Komisionit të Licencimit pranë Federatës së Futbollit të Kosovës, i cili licencoi katër klube: Trepça ’89, Prishtina, Llapi dhe Feronikeli.

Përmes një njoftimi të publikuar në Facebook, ata e kanë quajtur të turpshëm këtë vendim, duke shkuar aq larg sa që sipas tyre, FFK e kriminalizoi procesin e licensimit.

42,000,000 € u paguan për 11 vjet për demet e shkaktuara nga automjetet e pasiguruara

Të tjera