Sport

⚽️ “Bombë” nga Anglia: Vardy transferohet në La Liga!

Autori: Gazeta inFokus 19:10 | 11 May 2017

Jamie Vardy do të transferohet në La Liga.

Ylli i Leicester Cityt do të largohet nga skuadra në fund të këtij sezoni.

Ai pritet t’i bashkohet Diego Simeones te Atletico Madrid, përcjellë “Lajmi.net”.

Simeone e pëlqen shumë mënyrën e lojës së Vardyt dhe është në mungesë të një sulmuesi tipik si ai.

Marrëveshja mes klubeve duket e lehtë sipas “The Independent”, pasi që sulmuesi i ka treguar klubit që dëshiron të largohet në fund të sezonit.

Etiketa:
Rëndësia e shkathtësive kompjuterike për studime

Të tjera