Sport

⚽️​A është ky trajneri i ri i Barcelonës (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 18:59 | 15 May 2017

Erneste Valverde pritet të jetë trajner i ri i skuadrës së Barcelonës.

Drejtuesit e Barcelonës janë në kërkim të një trajneri të ri, pasi Luis Enrique ka njoftuar muaj më parë se do të largohet në fund të këtij edicioni.

Në listën e Barcelonës janë shumë trajnerë, në mesin e të cilëve edhe trajneri i Athletic Bilbao, Ernesto Valvderde, shkruan Mundo Deportivo.

Zërat se Valverde do të drejtojë Barcelonën janë rritur edhe më shumë, pasi Bilbao ka njoftuar se ai nuk do të vazhdojë kontratën dhe do të largohet në fund të edicionit.

Në listën e Barcelonës përveç Valverdes janë edhe Roland Koeman, Juan Carlos Unzué, Eusebio Sacristán dhe Roberto Martinez.

Etiketa:
Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera