Lajme

​Zjarr në Gërmi

Autori: Gazeta inFokus 10:55 | 07 October 2021

Është raportuar se për shkaqe ende të panjohura një zjarr kishte përfshi një pjesë të parkut nacional Gërmia.

Zjarri ka ndodhur dje pasdite. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe zjarrfikësit dhe është shuar zjarri.

Në konsultim me prokurorin është iniciuar lënda e rastit e cila vazhdon të hetohet.

Të tjera