Sport

​Zidanin mund ta shohim në krye të kësaj top skuadre evropiane

Autori: Gazeta inFokus 08:37 | 05 October 2021

Zinedine Zidane thuhet se është emri kryesor në listën e ngushtë të trajnerëve për stolin e Paris Saint-Germain pasi ata e shohin si një pasardhës të mundshëm të Mauricio Pochettinos.

Argjentinasi ka humbur vetëm një ndeshje në Ligue 1 këtë sezon, por skuadra e tij është larg nga ajo që dominon në çdo aspekt nga shumë njerëz, duke pasur parasysh emrat që janë brenda kësaj skuadre, raporton “Fishajes.net”.

Tani, ata kanë një grup kandidatësh për trajner të mundshëm, me ish-trajnerin e Real Madridit, Zidane që kryeson opsionet për të ardhmen duke përfshirë edhe Antonio Conten dhe Joachim Lowin.

Të tjera