Lajme

​Qeveria ndan edhe 12 milionë euro për zbatimin e pakos emergjente

Autori: Gazeta inFokus 10:47 | 03 June 2020

Qeveria në detyrë e Kosovës ka me kërkesë të ministrisë e të financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka ndarë edhe 12 milionë euro për zbatimin e pakos emergjente fiskale, si dhe ka shkarkuar bordin e KRU “Mitrovica”.

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit sot ka ndarë nga 30 mijë euro për familjet e dy minatorëve që humbën jetën dje në minierën e Artanës. Sipas këtij vendi mjetet merren nga shpenzimet e parashikuar.

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti tha se mjetet financiare transferohen në llogaritë familjare me këtë rast obligohet Ministria e Financave për zbatimin e vendimit.

Rr. Sadri Demukaj, Deçan, 02.06.2020 – 12:20. Raportohet se në banesën e tij pa shenja jete është gjetur viktima mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

Të tjera