Lajme

​Policia me apel për ngasësit e automjeteve

Autori: Gazeta inFokus 18:21 | 14 January 2021

Policia e Kosovës ka apeluar për kujdes të shtuar, përshtatje të shpejtësisë me kushtet atmosferike, me gjendjen e rrugëve dhe ngadalësim gjatë lëvizjes në rrugët me ngrica.

Ketë apel, policia e ka bërë duke u bazuar në situatën e tanishme ku përveç vërshimeve që janë prezente në disa vendbanime dhe në rrugë, nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, parashikohet të ketë mot të ftohët në vendin tonë.

Të tjera