Lajme

​Përkujtohen 14 ushtarët britanik të rënë në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 07:01 | 14 November 2021

Ambasada Britanike në Prishtinë sot organizon ceremoninë e Ditës së Përkujtimit të Mbretërisë së Bashkuar, ku do kujtohen të gjithë ata që shërbyen dhe humbën jetën në shërbimit me Forcat e NATO-s në Kosovë (KFOR).

Ceremonia mbahet duke nisur nga ora 10:30, pranë Memorialit të Mbretërisë së Bashkuar, do të përkujtojmë 14 anëtarët e Forcave të Armatosura Britanike.

Të tjera