Lajme

​Parashikimi i motit

Autori: Gazeta inFokus 07:01 | 24 November 2021

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Të enjten parashihen intervale të shkurta me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-12 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes.

Etiketa:

Të tjera