Lajme

​Moti sot me diell

Autori: Gazeta inFokus 07:55 | 04 July 2021

Sot moti në Kosovë do të jetë me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 26-26 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do të jenë të fokusuara kryesisht rreth maleve. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Të tjera