Lajme

​Mbahet seanca ndaj 11 veteranëve të UÇK-së

Autori: Gazeta inFokus 07:33 | 14 April 2021

Mbahet seanca e katër ndaj Xhevdet Qeriqit dhe 10 veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) për organizimin e një proteste në gusht të vitit 2015.

Seanca do të mbahet në ora 09:00 në Gjykatën Themelore në Prishtinë.

11 veteranët akuzohen se në protestën e 7 gushtit të vitit 2015 dëmtuan rrethojat e objektit të qeverisë dhe dëmtimin e një veture.

Të tjera