Rajoni dhe Bota

​Lajçak takon kreun e Listës Serbe

Autori: Gazeta inFokus 17:49 | 14 October 2020

Në ditën e dytë të qëndrimit në Kosovë, emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka nisur takim edhe me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq.

Pas takimit me kryetarin e Listës Serbe, Lajçak, pritet të takojë edhe përfaqësues të minoritetëve jo serbe.

Të tjera