Sport

​Kupa e Botës 2022, zhvillohet sot këto 10 ndeshje

Autori: Gazeta inFokus 10:06 | 11 November 2021

Sot rikthehen ndeshjet kualifikuese të Botërorit, Katar 2022, me 10 sfida interesante.

Katër prej këtyre përballjeve do të nisin në orën 18:00 dhe të tjerat në orën 20:45.

Ndër përballjet më interesante janë, Irland – Portugali dhe Greqi – Spanjë, përcjellë KosovaPress.

Këto janë të gjitha ndeshjet:

Nga ora 18:00:

Rusi-Qipro

Jeorgji-Suedi

Azerbajgjan-Luksemburg

Armeni-Maqedoni e Veriut

Ndërsa nga ora 20:45 zhvillohen këto ndeshje:

Gjermani-Lihtenshtajn

Greqi-Spanjë

Irlan-Portugali

Malta-Kroacia

Rumani-Island

Sllovaki-Slloveni

Të tjera