Sport

​Ja ku përfundoi vetura e Ahmet Çalik pas aksidentit që ia mori jetën futbollistit turk

Autori: Gazeta inFokus 13:55 | 11 January 2022

Reprezentuesi i Turqisë Ahmet Çalik ka humbur jetën të martën në një aksident trafiku në moshën 24 vjeçare.

Tashmë ish-lojtari i Konyasporit raportohet se ka rrëshqitur me makinën e tij në qytetin e Hacilarit dhe për pasojë e shumë rrotullimeve ai ka mbetur i vdekur në vend.

Në Konyaspor Çalik kishte luajtur së bashku me lojtarët shqiptarë Sokol Cikalleshi, Zymer Bytyqi dhe Endri Çekiçi, kurse në të kaluarën kishte luajtur edhe me Vedat Muriqin.

Fotot e shpërndara nëpër rrjetet sociale zbulojnë vendin e ndodhjes së këtij aksidenti që solli fundin e jetës së Ahmet Çalik.

Të tjera