Rozë

​Ish-manekinia akuzon Trump: Ai më preku dhe më puthi, unë e shtyva larg

Autori: Gazeta inFokus 14:12 | 17 September 2020

Amy Dorris pretendon se ajo ishte abuzuar seksualisht nga presidenti i SHBA-së Donald Trump në vitin 1997.

Sipas The Guardian, incidenti i pretenduar ndodhi gjatë US Open 1997, dhe ish-manekinia pretendon se Trump e preku dhe e puthi. Ajo deklaroi se ndihej e përzier për shkak të kësaj dhe se mendonte se ishte abuzuar.

Incidenti dyshohet se ndodhi para një tualeti në shtëpizën VIP të Trump në New York City më 5 shtator 1997. Dorris ishte 24-vjeç në atë kohë dhe pretendon se Trump e mbajti atë fort në mënyrë që ajo të mos mund të shpëtonte.

“Ai po më puthte dhe unë po e shtyja larg. Ai po më mbante shtrënguar dhe më prekte vithet, gjoksin, shpinën … Nuk mund të lirohesha. Mendoj se i lëndova gjuhën me dhëmbë ndërsa përpiqesha të lirohesha”, tha Dorris.

Dorris tani jeton në Florida dhe Guardian shkruan se ajo siguroi prova të një takimi me Trump, përfshirë një biletë për US Open dhe fotot e përbashkëta me Trump, i cili ishte 51-vjeç në atë kohë dhe i martuar me gruan e tij të dytë, Marla Maples.

Dorris është 48-vjeç sot dhe është nënë e dy vajzave. Ajo po mendonte të fliste në vitin 2016 për një incident kur disa gra të tjera e bënë këtë duke akuzuar kandidatin republikan të atëhershëm për president. Sidoqoftë, ajo ndryshoi mendim, duke menduar se do të dëmtonte familjen e saj.

Të tjera