Sport

​Grafikë: 17 lëndimet e Bale në Real Madrid (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 22:27 | 25 April 2017

Gareth bale ka pësuar një tjetër lëndim dhe do të mungoi për të paktën një muaj

Ylli i Real Madridit, Gareth Bale do të mungojë për një muaj, pas lëndimit që pësoi në El Clasico ndaj Barcelonës me 23 prill, shkruan AS.

Ky nuk ishte lëndimi i parë për Bale, i cili ka pasur probleme fizike që prej transferimit në Santiago Bernabeu.

-Advertisement-

Bale gjatë katër viteve në Real Madrid ka pësuar 17 lëndime, duke munguar në 57 ndeshje. /

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Afati i fundit për regjistrime në programin MSc. Data Science & Analytics në UNI – Universum International College – Powered…

Të tjera