Lajme

​Dezinfektohen xhamitë e fshatrave të Ferizajt

Autori: Gazeta inFokus 20:45 | 25 March 2020

Në kuadër të masave për luftimin e përhapjes së pandemisë koronavirus sot janë dezinfektuar xhamitë e fshatrave Neredime e Ulët dhe e Epërme, Jezerc, Dubravë, Balaj, Pleshinë, Zaskok, Dremjak, Koshare, Slivovë, Kosinë, Lloshkobare, Greme, Doganaj, Nikadin, Varosh, Rakaj dhe Komogllavë.

Deri më tash në Kosovë janë konfirmuar 71 raste me koronavirus, prej tyre një i vdekur, ndërsa dy janë pranë shërimit, sipas IKSHP-së.

Të tjera