Sport

​Covid-19 godet edhe Barçën, tre lojtarë rezultojnë pozitivë

Autori: Gazeta inFokus 12:46 | 30 December 2021

Barcelona është goditur nga një valë tjetër e infektimeve me virusin Covid-19.

Gjiganti katalanas ka njoftuar ta enjten se në klub janë konfirmuar edhe tri raste të reja me koronavirus, transmeton KosovaPress.

Sergiño Dest, Philippe Coutinho dhe Ez Abde kanë dal pozitiv me Covid-19 derisa klubi bën të ditur se ata janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe se tashmë janë futur në izolim.

Të tjera