Sport

​Christian Eriksen mund të largohet nga Interi

Autori: Gazeta inFokus 12:49 | 26 October 2020

I pa favorizuar nga trajneri Antonio Conte, Christian Eriksen mund të largohet nga Interi në merkaton e janarit nëse një ofertë tërheqëse vjen në drejtim të zi-kaltërve, raporton “Calciomercato”.

Paris-Saint-Germain është njëra nga skuadrat e interesuara për reprezentuesin nga Danimarka.

Eriksen, i cili erdhi në Inter nga Tottenhami, deri më tani nuk ka arritur të tregojë kualitetet e tij dhe nuk ka gjetur gjuhën e përbashkët me trajnerin Antonio Conte.

Si në sezonin e kaluar, ashtu edhe tani, Eriksen është duke luajtur shumë pak minuta.

Të tjera