Rajoni dhe Bota

​BE vendos sanksione ndaj zyrtarëve rusë për shkak të Navalny?

Autori: Gazeta inFokus 19:00 | 14 October 2020

Bashkimi Evropian mund të vendosë sanksione ndaj kreut të shërbimit inteligjent rus dhe nënkryetarit të parë të administratës presidenciale për shkak të helmimit të opozitarit rus Alexei Navalny, tha sot një diplomat evropian n kushte anonimiteti.

Ai tha se kreu i Drejtorisë për Politikën e Brendshme të Administratës Presidenciale, dy zëvendësministra dhe raportuesi i presidentit rus për rrethin siberian mund të shtohen në atë listë, raporton Reuters.

Të tjera