Lajme

​Ambasada Amerikës apelon për raportim të parregullsive

Autori: Gazeta inFokus 13:37 | 14 November 2021

Ambasada Amerikane në Kosovë ka bërë apel te qytetarët që ta raportojnë çdo parregullsi dhe shkelje që shohin gjatë procesit zgjedhor.

Ambasada nëpërmjet një postimi në Facebook ka apeluar që raportimet të bëhen në polici, prokurori, autoritetet zgjedhore ose media.

“Nëse sheh diçka, thuaj diçka. Raportoni çdo parregullsi dhe shkelje lidhur me zgjedhjet në Policinë, Prokurorinë, autoritetet zgjedhore ose mediat e Kosovës. Zgjedhjet Komunale të Kosovës 2021”, thuhet në reagim.

Të tjera