Lajme

​15 të vdekur dhe 247 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë Veriore

Autori: Gazeta inFokus 20:09 | 26 October 2020

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se nga 737 testime për koronavirus, 247 qytetarë kanë dalë pozitiv me sëmundjen infektive dhe 15 persona të tjerë kanë vdekur.

Sipas ministrisë, janë 7.317 raste aktive në vend, me gjithsej 27.199 njerëz të infektuar deri më tani dhe 934 kanë vdekur.

Numri i rasteve të regjistruara ditore të reja është në rënie – më të infektuarit në një ditë janë regjistruar më 21 tetor (640), 22 tetor (637), ndërsa 560 raste të reja janë raportuar dje.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, paralajmëroi sot bashkatdhetarët e tij se vendi është “nën një sulm të ashpër të koronavirusit” dhe se shtretër shtesë do të sigurohen për njerëzit që vuajnë nga COVID-19.

Të tjera